hamzakarmalatya@gmail.com
Kavaklıbağ Mah. Söylemezoğlu Sk. No:4/B Battalgazi/MALATYA

Taşmış Logar Tıkanıklığı Açma

Taşmış Logar Tıkanıklığı Açma


            Logarlarda zaman içinde metan gazı birikmesi olduğundan belirli aralıklarla logar açılması zorunlu hale gelmektedir. Eğer logar açma zamanında yapılmaz ise metan gazı birikir ve bu biriken gaz da metan gazının patlaması ile sonuçlanabilir.

Tıkanıklığın Nedenini Tespit Ettirin

            Tıkanıklık var ise tuvalette taşmalar oluşur ve en fazla etkilenen kat ise en alt kattır. Binada bulunan herhangi bir kat tuvaleti kullandığında eğer logarda tıkanıklık var ise apartmanda zemin katta bulunan dairelerin tuvaletlerinde hemen taşmalar meydana gelecektir. Kullanıcıların tuvaletleri kullanırken dikkatli olmamaları borudan geçemeyecek kalınlıkta malzemeleri tuvalete atmaları sonucunda borularda tıkanıklık meydana gelebilecektir. O nedenle tuvalete ped, bez, tuvalet kağıtları atılmamalı bu atıklar mutlaka çöp kovalarına atılmalıdır. Bu yabancı cisimler ya tamamen su gidiş yolunu kapatır veya boru iç yüzeyine yapışarak logar çapını daraltır.

            Logar künk boruları döşenirken boruların ek yerleri iyi yapılmadığı takdirde ek yerlerde su sızıntısı meydana gelmektedir. Su sızıntısı da süreklilik kazandığında bulunduğu yerde toprak çökmesi oluşturur. Sızıntı olan yere zaman içinde topraklı su dolar ve bu toprak boru içine çöker. Bu birikmeler de logarda tıkanıklık meydana getirebilir. Bu zaman içinde kötü kokulara da neden olur ki böyle durumlarda vakit kaybetmeden logar açma işleminin uzman ekiplerce derhal yapılması gerekir.

            Logar borularına yeterince meyil verilmemesi de suyun akışının yavaşlamasına ve tıkanıklığa neden olabilir.
 
Logar Tıkanıklığının Açılması

            Tıkanıklık sorunlarının nedenleri tespit edilirken uzman şirketler tarafından kameralı görüntülü cihazla kullanılmaktadır. Bazen logar kuyusunun dolu olmasından kaynaklanan tıkanıklık problemleri ile karşılaşılmaktadır. Apartman sakinlerinin çoğu logar kuyusunun nerede olduğunu bilmezler. Böyle durumlarda logar kuyusunun konumu dedektörle taranarak tespit edilir ve logar açma işlemi gerçekleştirilir.

Logar Açma İşlemini Uzmana Yaptırın

            Gelişen teknolojiler ile kırılmadan robotik sistemle Logar açma işlemi yapılabilmektedir. Bu çözüm yolu işlemin kısalmasına ve daha az maliyete neden olmaktadır. Eğer son teknolojiye sahip olmayan bir firma ile çalışırsanız logarlar kırılarak tıkanıklık giderilecektir. Bu şehir altyapısının kırılması ve masraf demektir. Logar açma teknolojik aletlerini kullanabilen kişiler iyi bir eğitimden geçiriliyor. Az masraflı kırma dökme işi olmadan logar açmanın tamamlanması için mutlaka eğitimli kişileri ve uzman firmayı tercih etmelisiniz.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ